Get Adobe Flash player

Jaarbeplanning

Search

Who's Online

We have 2 guests online
Website Developed & Maintained by

MFDesign - Wed design & Hosting

 

 

 

 

 

JUNIOR EN SENIOR SEUNS EN DOGTERS VAN DIE JAAR

 

 

 

Links na regs:

Franco Pretorius (Senior Sportseun), Riko Gubitz (Junior Sportseun), Jani Minnaar (Junior Sportdogter) en Risima Ngobeni (Senior Sportdogter)

 

 

 

 


 

 


Hoofleiers & Onderhoofleiers

 

 

 

Van links na regs:

Pedrie Minnaar (Onderhoofseun), Thabiso Seerane (Head Boy), Azél Vorster (Hoofdogter), Jackie van Heerden (Onderhoofdogter)

 

 


 

 

Prefekte 2018

 

 

 

Voor van links na regs:

Jubi Mhlongo, Olovani Hlungwane, Ntsetselelo Seabela, Lexi Erasmus

Middel van links na regs:

Chanri Wiers, Abby Grobler, Zané Hedin, Azél Vorster (Hoofdogter), Jackie van Heerden (Onderhoofdogter), Thabiso Seerane (Head Boy), Pedrie Minnaar (Onderhoofseun), Stefaans van Jaarsveld, Zander Heydenrych, Marno Du Toit, Nyasha Risinamhodzi, Gideon Goosen

Agter van links na regs:

Kwetsi Mushwana, Shongile Ntlemo, Makhanani Nkosi, Sunel Potgieter, Cha-Mari Bekker, Pfumi Shikwambana, Ben De Wet, Luan Verster, Rifumo Nyezi, Tian Viljoen-Krugel, Nkateko Phakula, Elai Joubert, TJ Manzini

 

 

 


 

 

EISTEDDFOD GALA AAND PRYS WENNERS

 

Voor links na regs:

Pieter Minnaar, Nina Vorster, Luan Vermeulen, Dunay Vorster

Middel van links na regs:

Pedrie Minnaar, Tyra du Plessis, Annandi Bothma, Jani Minnaar, Ramona van Heerden, Claudelle Cawood, Minkateko Thuketana, Sanel Botha, Jackie van Heerden

Agter van links na regs:

Franco Pretorius, Wilco Botha, Marlie Le Roux, Keagan Meyer, Chantell Meyer, Ann Riley, Zack Duvenhage, Kean van Tonder

Afwesig: Salomé Nel

 

 

 


 

 

krieket kapteine 0/12 en 0/13

 

 

 

 

Van links na regs:

Gideon Goosen (O/12 Limpopo Krieket Kaptein), Zack Duvenhage (0/13 Limpopo Krieket Kaptein)

 

 

 


 

 

SAWMGA NATIONALS

 

 

 

Van links na regs:
Stefaans van Jaarsveld, Dylan Bond, AJ van der Westhuizen

 

 

Die volgende ruiters het deelgeneem aan die Nasionale Kampioenskappe vir Western Mounted Games wat te Parys, Afridome plaasgevind het.

SANESA - (Skoleafdeling)
44 ander Laerskole het ook deelgeneem onder SANESA.
Level 1 Ruiter: Stefaans van Jaarsveld
Uit 'n totaal van 40 ruiters eindig die ruiter algeheel:
2de - Stefaans van Jaarsveld
33ste - Dylan Bond (Limpopo B-Span)
Limpopo se skole A-Span wat bestaan uit Stefaans van Jaarsveld en 3 ander
ruiters wen ook die spankompetisie.

(Ope Afdeling)
Ruiters: Stefaans van Jaarsveld & AJ van der Westhuizen

Level 0: Uit 31 ruiters behaal die ruiter die volgende plek:
Algheel 7de - AJ van der Westhuizen (5de Keyhole)

Level 2: Uit 78 ruiters behaal die ruiter die volgende plek:
42ste Stefaans van Jaarsveld

 

 

 


 

 

 

TENNIS RONDOMTALIE WENNERS EN NAASWENNERS

 

Van Links na Regs: Jackie van Heerden (Wenner), Ramona van Heerden (Naaswenner), Chris Snyman
(Naaswenner), Franco Pretorius (Wenner)

 

 

 

 


 

 

 

GIMNASTIEK


Lia Coetzee (Gr. 1) verower haar Limpopo Klere vir Gimnastiek

 

 

 

 


 

 

 

RINGBAL

 


Voor Links na Regs: Tyra Du Plessis - Gekies vir die O/11 RSA Span en word as Kaptein aangewys.
Zané Hedin - Gekies vir die O/13 SA Uitnodiging span
Agter Links na Regs: Chantell Meyer - Gekies vir die O/13 RSA Span en word as Kaptein aangewys.
Leané Heydenrych - Gekies vir die O/13 SA Uitnodiging span

 

 

 

 

 


 


Die O/13 A-span Hokkie dogters is die Mopanistreekwenners en het aan die Limpopo Semi-finale vs Oosskool

 

Voor: Xiluva Mongwe

Middel van links na regs: Claudelle Cawood,  Chantelle Meyer, Palesa Montle, Risima Ngobeni

Agter van links na regs: Sanel Botha, Hlulani Mathebula, Mev. Carine de Bruin (Afrigter), Dezi Dreyer, Palesa Shiluvane, Nobu Zwane, Elzaan Espach, Louise Snyman

 

 


 


Gideon Goosen is gekies vir die O/11 Limpopo Krieketspan

 

 

 

 


 


Riko Gubitz het deelgeneem aan die S.A Landloop Kampioenskappe te George. Hy het 34ste plek behaal van 114 atlete in die seuns O/8 ouderdomsgroep.

 

 

 


 

Top 10


Grade 4

Voor links na regs:  Waldo Pretorius, Zelri Gubitz, Carmen Saunders

Middel van links na regs: Ramona van Heerden, Lila van Coller, Christelle van Jaarsveld,  Tyra du Plessis

Agter van links na regs: Junior Mboweni, Thabiso Ngwato, Ntokoto Mnisi

 

 

Grade 5


Voor links na regs: Chris Snyman, Elai Joubert, Pedrie Minnaar, Gideon Goosen, Marno du Toit

Agter links na regs: Jackie van Heerden, Azél Vorster, Cha-Mari Bekker, Thabiso Seerane  (Mané Swart nie beskikbaar vir foto)

 

 

 

Grade 6


Voor links na regs: Zack Duvenhage, Franco Pretorius, Kean van Tonder, Wilco Botha

Agter links na regs: Ann Riley, Marlie le Roux, Chantell Meyer, Sanél Botha, Nyiko Mnisi, Risima Ngobeni

 

 

Grade 7

 

Voor links na regs: Celize Steenekamp, Dezi Dreyer, Palesa Shiluvane, Hlayisanani Shingange, Marius de Bruyn

Agter van links na regs: Janke Basson, Elzaan Espach, Andrea van Jaarsveld, Louise Snyman, Bontlenyane Baloyi

 



Tennis spelers presteer


Voor links na regs: Janke Basson, Dezi Dreyer
Agter van links na regs: Elzaan Espach, Louise Snyman

 

 

Voor: Waldo Pretorius
Agter van links na regs:  Chris Snyman, Elai Joubert, Franco Pretorius

 

 


 

 

TOP LANDLOOP ATLETE (Inniemandjie & Lemoenfees)

 

 

Voor van links na regs:  Kunene Sambo, Vukulu Masinge, Ntwanano Mashaba, Riko Gubitz (behaal 1ste plek by albei geleenthede), Musa Shikwambana

Agter van links na regs: Jani Minnaar, Palesa Montle, Palesa Shiluvane, Louise Snyman, Meonah Masekana

 

 

 


 

Limpopo Kapteine


Chantell Meyer

 


 

Zach duvenhage

 


 


 

 

 


 

Elzaan Espach - Is gekies vir die O/13 Dogters Limpopo Netbalspan die 4de Mei 2016 te Polokwane.

 

 


 

 

 

 

Van Links na Regs:

Franco Pretorius - Is gekies vir die Provinsiale Tennis Span (O/12 Seuns) te

Polokwane die 30ste/31ste Maart 2016.

Louise Snyman - Is gekies vir die Provinsiale Tennis Span (O/13 Dogters) te

Polokwane die 30ste/31ste Maart 2016.

 

 


 


MUNNIK MEERKAT MOUNTAIN BIKE RACE AND WIK TRIATHLON

 

 

From left to right:

Mrs. Linda de Nysschen, Miss Ashley Murray


Miss Ashley Murray won first place when she participated in the Munnik. Meerkat Mountain Bike Race 35km that was held on Saturday 12 March. On Sunday, Mrs Linda de Nysschen and Miss Ashley Murray participated in the WIK Triathlon that was held at Stanford. Mrs Linda de Nysschen achieved overall 3rd place and Miss Ashley Murray overall 1st place.


 



 

SPELERS WAT LIMPOPO KLEURE ONTVANG HET VIR HOKKIE

 

 

Voor van links na regs:
Palesa Shiluvane, Elzaan Espach, Dezi Dreyer, Chantelle Meyer
Agter van links na regs:
Nhlamulo Shilubane, Zack Duvenhage, Wilco Botha



 

ATLETE WAT GEKWALIFISEER HET VIR LIMPOPO ATLETIEK KAMPIOENSKAPPE

 

 

Voor links na regs:
Ripfumelo Phakula, Lulamile Mashele, Jack Baloyi
Middel links na regs:
Tyra du Plessis, Tiaan Viljoen-Krugel
Agter van links na regs:
Nkateko Phakula, Chantelle Meyer, Elzaan Espach, Xiluva Mongwe, Luan Verster

 

 


 

 

1ste Plek behaal Dogters O/13 Limpopo Tennis in Desember te Polokwane

 


Louise Snyman

 

 


 


 

Mnr en Mev Valentyn Junior en Senior


 

Voor links na regs:
JUNIORS: JJ Bosman, Dintle Makelana
Agter links na regs:
SENIORS:
Franco Pretorius, Marlie Le Roux



 

 

Nuwe Onderwyseres


Die Antjies verwelkom ‘n nuwe Gr. 1 Juffrou, Surika Knoetze. Sy gee klas vir die Afrikaanse Grondslagfase en ons hoop sy voel gou tuis by ons. Sy spog ook nou met die nuwe Graad 1 Afrikaanse klassie.


 

 

 

Nuwe Graad 1’s (Engels)

 

Juffrou Dawn Zaayman verwelkom haar nuwe Engelse Graad 1 klassie met ope arms.

 

 

 


3 Tweelinge!


Die nuwe Graad 1A klas spog met 3 tweelinge hierdie jaar!

 

Van voor links na regs:

Kayley Buys, Kaysey Buys, Michell Pretorius, Mighael Pretorius

Van agter links na regs:

Justin Meyer, Johanavan Meyer

 



 

 

2015 O/10 SPAN LIMPOPO KAMPIOENE VIR MEDIUM SKOLE

 


 

 

 

 


 

 


Limpopo Qualifying Championships





Ashley Murray, teacher at Laerskool Dr. Annecke Primary took part in the Limpopo Qualifying Championships in Tshipese.

RESULTS:

  • 50km Road Race finished 2nd of women1st in Elite Ladies and 5th overall of all male and female in time of 1hour and 28min.
  • 25km mountain bike race finished 1st of all women and in her age group "elite women" 11th overall male and female.
  • 20km road time trial was completed in 37min with strong winds form the side.